És megvan az időrend is !

Május 28. : 13.00 Amersfoort /Hollandia  (Nick Fransman, Jelle Maas, Gayle Mahulette, Eeefje Muskens, stb.)

Május 29. :  17.00 Strasbourg / Franciao.  ( (Sashina és Teshana) a Vignes Waran testvérek, Atrashenkov, Cwalina, Mittelheisser )

Május 30. :  09.00 Hatzor /Izrael

Május 30. :  17.00 Telesens / Ukrajna  (Pochtarevék, Dmytryshyn testvérek, Zharka, Kobceva)

Megint csak annyiban hasonlít a srsolásunk a tavalyihoz, hogy újra a két legjobbnak ígérkező csapat ellen kezdünk !

  

Május 10-én, pénteken megtörtént a sorsolás.

 Csapatunk, akárcsak tavaly, megint egy jó erős csoportot fogott ki, de lássuk az ellenfeleket:

 4. Csoport :

  • Strasbourg / Franciaország (3/4) 
  • Hatzor / Izrael
  • Amersfoort / Hollandia
  • MULTI ALARM SE / MAGYARORSZÁG
  • Telesens / Ukrajna

 További csoportok :

1. Csoport

  • Prymorie Vladivostok (1) / Oroszország
  • BC Saive / Belgium
  • Alpha Badminton Club /Írország
  • Egospor / Törökország

 2. Csoport

  • Skaelskor Slagelse / Dánia (2)
  • TBR / Izland
  • Recreativio les la Orden / Spanyolország
  • Lengyel bajnok
  • Team Argovia / Svájc

 3. Csoport

  • Sokol Vesely Brno Jehnice / Csehország
  • BC Milano / Olaszország
  • BC CHambly Oise / Franciaország
  • Che Lagoense / Portugália
  • Fiederball Scheffleng / Luxemburg

 A csoportokon belül körmérkőzések vannak. Minden csoportból két csapat jut az egyenes kiesése szakaszba (a legjobb 8 közé).

A mi (4. ) csoportunk 1. helyezettje a 3. csoport 2. , míg a csoportunk 2. helyezettje a 3. csoport első helyezettjével játszik.

Kék színnel jelöltem azokat a csapatokat, akik tavaly nálunk jártak a BEK -en. Jól látható, hogy  - bár a lengyel bajnok neve még nem ismert - de a csapatok több, mint a fele ugyanaz, mint akik Pécsett voltak.

Azon is lehet elmélkedni, hogy melyik csoportba lett volna jobb bekerülni - de talán még jobb, ha a tényleges ellenfelekre koncentrálunk.

 Május 14-én kiderül, hogy a csapatok melyik játékosaikat nevezték.

Csak közvetve tartozik ide, de örömmel tudatjuk mindenkivel, hogy csapatunk maláj idegenlégiósának

Lee Tsuen Seng-nek és feleségének, Grace Xinling-nek

megszületett Giselle nevű kislánya.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151570517779154&set=a.10151450959149154.496283.792549153&type=1&theater

GRATULÁLUNK és jó egészséget kívánunk nekik !

TOLLASLABDA BEK 2013. május 28-június 1.

Beauvais-Párizs

Folyamatosan frissülő cikkünkben tájékoztatjuk játékosainkat/szurkolóinkat a közelgő Klubcsapat Európa-bajnoksággal kapcsolatos legfontosabb információkról, a számításba jöhető ellenfelekről, a sorsolásról.

A verseny lebonyolítása TELJES EGÉSZÉBEN megegyezik a tavaly, nálunk bevezetett rendszerrel.

Azaz egy 4-es csoport mellett három 5 csapatos csoport lesz, ahonnan 2-2 csapat jut az elődöntőbe.

A 2013. Tollaslabda BEK résztvevőinek a névsora:

  • Alpha Badminton Club Írország
  • BC Amersfoort Hollandia
  • BC Chambly Oise Franciaország
  • BC Milano Olaszország (Nem a bombaerős csapatbajnok indul !)
  • BC Saive Belgium
  • CHE Lagoense Portugália
  • Franciaország :még nem jelentették be a 2. francia csapat nevét
  • Lengyelország   még nincs végeredmény Lengyelországban
  • Egospor Törökország
  • Fiederball Scheffleng Luxemburg
  • Hatzor BC Izrael
  • Multi Alarm SE MAGYARORSZÁG
  • Primorye Vladivostok Oroszország (a tavalyi győztes)
  • Recreativo Ies La Orden Spanyolország
  • SHVMS - Telesens Ukrajna
  • Sokol Vesely Brno Jehnice Csehország
  • TBR Izland
  • Team Argovia Svájc
  • Team Skælskør-Slagelse Dánia (a tavalyi 2. helyezett)

Mint látható, megint csak nem küldenek csapatot a BEK-re olyan országok, mint Svédország, Németország, Finnország vagy éppen Ausztria, pedig pl. nyugati szomszédainknál "vérre menő", egész évben tartó, színvonalas csapatbajnokság van.

Itt látható a párizsi (Beauvais) BEK színhelye:

http://www.badmintonclubseurope2013.fr/index.php/en/pics/elispace