MASE SIKEREK A 37. MAGYAR NEMZETKÖZI BAJNOKSÁGON

A múlt hétvégén került sor hazánkban az ez évi felnőtt nemzetközi bajnokságra, ahol a Multi Alarm
SE csapatát 4-en képviselték: Tóth Henrik, Sárosi Laura, Sárosi Réka és csapatunk vendégjátékosa,
Maria Ulitina, aki 6 hete készül velünk.

A sorsolás előzetesen jónak volt mondható, és játékosaink meg is tettek mindent, hogy a lehető
legjobban szerepeljenek. Sajnos ezúttal Tóth Henriknek nem jött ki a lépés, és az első körben kikapott
2 szoros szettben a svéd Westerback-tól.

A Sárosi testvérek női párosban bejutottak a legjobb 16 közé: az első körben egy finn egységet
vertek simán 2 szettben. Majd a lehető legkisebb különbséggel (3. szett 22-20) maradtak alul a
verseny 2. helyen kiemelt cseh egységétől, akik amúgy később érmes helyen végeztek.

Laura egyéniben az utóbbi évek legjobb eredményét nyújtva, a kvalifikációból feljutva, összesen
4 meccset nyerve végül bejutott a legjobb 8 közé, ahol végül két szoros szettben alulmaradt az
indiai Gokhale ellen. A négy győzelme azért is volt értékes, mert első meccsén 2 szettben megverte
a román bajnokot, majd a táblára jutásért megvert egy francia játékost, a főtáblán a legjobb finn
női játékost is 2 szettben győzte le, majd a 8ba jutásért a verseny 2. kiemeltjét, aki korábban
ifjúsági Európa bajnokságot nyert Dániának, verte meg. (utóbbi meccset a dán játékos Laura 9-7-
es vezetésénél feladni kényszerült, mert megsérült abban a tempóban, amit Laura diktált a meccs
elejétől kezdve.)

A versenyen induló 4. MASE játékos Maria Ulitina kihozta magából a maximumot. A verseny 6.
kiemeltjeként vágott neki a versenynek, és végül azzal lepte meg magát 21. születésnapja előtt, hogy
mindenkit maga mögé utasított. Az első két meccsét kontrollált játékkal simán hozta, majd a legjobb
4-be jutásért a verseny első kiemeltjét egy szoros és egy sima szettben győzte le. Az elődöntőben és
a döntőben már neki is voltak gyengébb pillanatai, de végül mindkét meccset 3 szettben meg tudta
nyerni (a döntőben az aktuális orosz bajnok Golovanovát győzte le). Ezzel megmutatta, hogy fel lehet
készülni eredményesen hazánkban is.

Versenyzőink legközelebb december végén fognak részt venni a török nemzetközin, remélhetőleg